הסיפור שלנו

סטודיו לריקוד

פזית בירן - מורה לבלט קלאסי ומחול יצירתי

מוטו לחיים: 
"צריך שכל איש ידע ויבין שבתוך תוכו דולק נר, ואין נרו שלו כנר חברו ואין איש שאין לו נר. וצריך שכל איש ידע ויבין שעליו לעמול ולגלות את אור הנר ברבים, להדליקו לאבוקה גדולה ולהאיר את העולם כולו" (הרב קוק)

בגיל 6 אמא שלי שאלה אותי: "מתוקה שלי, מה את מעדיפה: בלט או התעמלות קרקע?" המילה בלט נשמעה לי קצרה וידידותית יותר אז אמרתי לה שאני מעדיפה בלט ושננסה. הניסיון הזה הפך לעולם ומלואו, העולם שלי. סיפור האהבה שלי עם עולם הבלט והמחול המשיך לרשום פרקים חדשים בחיי. החל מגיל 15, במקביל ללימודי הבלט, התחלתי ללמד מחול יצירתי – הכנה לבלט תלמידות ותלמידים בגלאי 4-6 ולהכיר לראשונה את עולם ההוראה. בד בבד שמשתי כעוזרת בסטודיו לבלט של המורה שלי ז'אן פסקל.  בגיל 18 התגייסתי ושירתתי כמדריכה וכקצינת הגנה-עצמית. לאחר שחרורי מהצבא נרשמתי ללימודי תואר ראשון במחול באקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים הכוללים גם תעודת הוראה למחול. לאחר מכן המשכתי וסיימתי את לימודי התואר השני במחול. במקביל ללימודיי חזרתי לעשות את מה שאני כל כך אוהבת - ללמד. אני מלמדת בלט קלאסי ומחול מודרני החל משנת 2003. בשיעורי הבלט אני משתמשת בטכניקה של האקדמיה המלכותית למחול מאנגליה - R.A.D  אני רואה בתפקיד המורה למחול גם שליחות, ומתוך כך פעלתי יחד עם שותפה להקמת קבוצת א.מ.ל.י – קבוצת מורי מחול בישראל -  במסגרת א.מ.י. (איגוד אמני ישראל). 

כל אותו הזמן לא הפסקתי לרקוד: בתיאטרון מחול ירושלים, בלהקת האנסמבל של האקדמיה, במופע "מרתה" מאת ריצ'רד מוב, בהצגות המוסיקה לילדים מטעם תיאטרון ירושלים, בתאטרון מחול רנה שיינפלד ובמופע"The hair show" 

לאחר סיום לימודיי החלטתי להגשים חלום ולפתוח סטודיו למחול משלי.
הסטודיו פועל משנת 2009 בעיר רחובות.
בסטודיו שלי אני מממשת את הזכות שנפלה בחלקי ללמד תלמידות ותלמידים ולגלות בפניהם את העולם המופלא של המחול.

 

מאיה בר- יעקב - מורה לבלט קלאסי ומחול מודרני
מוטו לחיים:
תכוון לירח, גם אם תפספס תגיע לכוכבים

בוגרת התיכון שליד האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, התגייסה לצה"ל במעמד של רקדנית מצטיינת מטעם מנהל התרבות והספורט. בוגרת המסלול להכשרת רקדנים בתל אביב. סיימה לימודי תואר ראשון במחול ובעלת תעודת הוראה למחול מטעם האקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים. כיום רוקדת בלהקת מיומנה, בלהקת המחול של סאלי- אן פרידלנד ובתאטרון המטמון. בשנת 2011 זכתה במלגת הצטיינות בתחום המחול מטעם קרן המלגות אמריקה – ישראל.

השתתפה כרקדנית מקצועית בפרויקט "פיפ דאנס" עם הכוריאוגרף נמרוד פריד, בפרויקט יחד עם להקתה של שרון אייל במוזיאון ישראל בירושלים. הופיעה עם יצירה מקורית של שלומי ביטון במסגרת פסטיבל 'חשיפה בין לאומית' בסוזן דלל - תל אביב. רקדה בפרויקט עם מיכאל גטמן והפילהרמונית הישראלית- עם היצירה המקורית 'ציפור האש' באוניברסיטת תל אביב. מלמדת מחול החל משנת 2015.

"המחול עבורי הוא נשגב. תחום אשר מכיל רבדים רבים. הקסם של המחול הוא, שזה שפה ללא מילים. ככל שננסה להגדירו, נפגע בערכו, ולכן תחום המחול עבורי הוא נעלה מכל תחום אמנותי אחר שהכרתי. כרקדנית אני חווה את העולם הזה בעצמי ומשתפת בו את הצופים בי. כמורה אני פותחת את אופקי עולם המחול בפני תלמידיי. אני שואפת לגרום לתלמידים שלי להתפתח, לצמוח ולהפוך להיות בעלי מודעות גופנית ורגשית גבוהה".
  זוהר מרקביץ' - כוריאוגרפית
 
מוטו לחיים:
"Great dancers are not great because of their technique, they are great because of their passion"
Martha Graham

בוגרת מגמת מחול תיכון בן גוריון נס ציונה. מדריכת פילאטיס מזרן ומכשירים. בעלת תואר ראשון במחול מטעם האקדמיה למוזיקה ומחול בירושלים. בעלת תעודת הוראה למחול

רקדה בלהקת האנסמבל של האקדמיה. עוסקת בהוראה החל משנת 2013. במסגרת להקת האנסמבל לקחה חלק בפרויקט הנקרא "גוף מחול מקום". 

בצבא שרתה כמשקית ת"ש בגדוד ביסל"ח 906. בתפקיד זה, נפגשה עם אוכלוסייה מגוונת ונתנה מענה לחיילים הזקוקים לעזרה סוציו-אקונומית. "אני מאמינה בקשר בין טכניקת המחול לשיטת הפילאטיס כדרך לחיזוק השרירים, ליצירת יציבה נכונה, הימנעות מפציעות, העמקת התנועה והבנתה. 
בדרך זו אני שואפת לגרום לתלמידים שלי למצות את מלוא הפוטנציאל הגופני שלהם, "להקשיב" לגוף שלהם, לנוע וליהנות. 
אני מאמינה כי מלבד יתרונותיו של המחול בפיתוח כישורים פיזיים, מודעות ואינטליגנציה גופנית, ניתן גם לחנך לערכים כגון: אחריות, משמעת עצמית, מחויבות, מסירות והתמדה".


גוני צור – מורה למחול יצירתי – הכנה לבלט 

מוטו לחיים:
"הגוף אומר מה שמילים לא יכולות לבטא" מרתה גרהם

בוגרת תואר ראשון במדעי ההתנהגות עם התמחות בפסיכולוגיה של הספורט. בוגרת ביה"ס למחול במועצה האזורית גבעת ברנר. עברה הכשרה להוראת המחול היצירתי לגיל הרך בסטודיו עם פזית. כיום סטודנטית ללימודי תואר שני בפסיכודרמה וללימודי תיאטרון בביה"ס ע"ש ענת ברזילאי.

במסגרת שנת השרות התנדבה בפנימיית "גוונים" בבאר שבע. הדריכה וליוותה באופן רציף בני נוער בגילאים 12-18 אשר הוצאו מבתיהם מטעמים משפטיים וסוציאליים. במהלך שירותה הצבאי הייתה מפקדת בהשלמה חילית של קורס ההכשרה לקציני אימון גופני בוינגייט.

עבדה במשך 4 שנים כמטפלת בגני הילדים ובצהרונים בקיבוץ– לגלאי – 3-12. הדריכה במחנות קיץ בארה"ב מטעם הסוכנות היהודית תלמידים בגלאי 6-15. כיום, בנוסף להוראה בסטודיו, מנהלת את החינוך הבלתי פורמלי בקיבוץ גבעת ברנר ומרכזת את כל נושא ההדרכה. מובילה את שכבות ה'-י"ב. עבודתה כוללת הדרכה פרונטלית, תפעול משימות וארגונם, עבודת צוות ועבודה שוטפת מול הורי התלמידים. 

"המחול תמיד היה חלק מעולמי הפנימי והחיצוני. רקדתי מגיל צעיר, וגם במהלך שנת השירות והשירות הצבאי לא ויתרתי על הזדמנות לרקוד. במהלך השנים האחרונות נתקלתי לא פעם בצמד המילים'טיפול עצמי' כיצד אדם מטפל בעצמו, מה יכול להוביל את האדם להרגיש שלם עם עצמו ולאהוב את עצמו. הבנתי שהמחול מהווה עבורי מקום תרפויטי. במהלך הריקוד עולים רגשות ומחשבות איתם הגוף, הנפש והשכל מתמודדים.  בתור מורה אני רוצה ללמד את התלמידות שלי להביע את הרגשות שלהן באמצעות המחול ולתעל את התחושות והמחשבות שלהן אל תוך עומק התנועה והמאמץ הפיזי". 

 

דינה ואדאס – מורה לבלט קלאסי, שחזור יצירות ופילאטיס

מוטו לחיים:
"אתה חייב לאהוב מחול כדי לדבוק בו. הוא לא נותן לך דבר בתמורה, לא כתבי יד שתוכל לשמר, לא ציורים להציג לראווה על הקיר או לתלות במוזיאון, לא שירים שתוכל להדפיס או למכור, דבר לא יישאר, מלבד הרגע החמקמק, שבו אתה מרגיש חי" (מרס קניניגהם)

בוגרת תואר ראשון במחול ובעלת תעודת הוראה למחול. סיימה תואר שני במחול במגמת ביצוע מטעם האקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים. בוגרת קורס מדריכי פילאטיס של דליה מנטבר, תל אביב. מלמדת מחול החל משנת 2007. לימדה במגמות המחול של תיכון מאיר קריית גת ותיכון האמנויות בירושלים.

הקימה את מגמת המחול בתיכון הרצוג מועצה אזורית גזר- אותה ניהלה וריכזה במשך שש שנים מכיתות ז'- יב'.

מדריכה ארצית למחול מטעם הפיקוח על המחול הארצי. רקדה בסדנת המחול של להקת קולבן דאנס, בתאטרון מחול של רינה שיינפלד ובלהקת נוגה.

"אני זוכרת את עצמי רוקדת מאז שאני ילדה קטנה. הלכתי עם אמא בהיותי בת חמש למופע של הבלט הישראלי, "מפצח האגוזים", ומשם גמלה בי ההחלטה להיות רקדנית בלט קלאסית על נעלי אצבע. השנים עברו ואהבתי למחול הלכה והתעצמה. אני מאמינה שהמחול בכלל והבלט בפרט הוא נכס לכל החיים. הוא משחרר, מרפא, מרגש וגורם למי שרוקד וגם לאנשים שצופים, להיות אנשים טובים יותר לעצמם ולסביבתם. בנוסף המחול מאפשר לחוות רגעים של שמחה אמיתית ואושר פנימי גדול".  

אלינור פוקס מזרחי – מורה לבלט קלאסי

מוטו לחיים:
איש אינו יכול להימלט מליבו, לכן צריך להאזין לו" (האלכימאי)

בוגרת תואר ראשון במחול ותעודת הוראה במסלול "מורים בפועל" בסמינר הקיבוצים. בוגרת המסלול להכשרת רקדנים של להקת ורטיגו. הייתה תלמידה בלהקת הבלט בניהולה של נינה טימופייבה בירושלים. רקדנית לשעבר בלהקת "קולבן דאנס", להקת "תיאטרון מחול ירושלים" ואצל היוצרות סופי קראנץ, ציפי ניר ומרים אנגל.

עוסקת בהוראת מחול משנת 2014, ובשנה האחרונה מגישה לבגרות במגמות מחול במקצועות המעשיים והעיוניים.

"מחול הוא תחום שאף פעם אין בו שגרה. התרגול הטכני מלא בתגליות חדשות מידי יום, בהתמודדות עם אתגרים ובהצלחות קטנות.

דרך עולם המחול אפשר ללמוד בצורה אין סופית על הגוף ועל העצמי. בהוראה אני זוכה ללוות את התלמידות/ים שלי בדרכם האישית בעולם המחול והתנועה וזה מסב לי אושר גדול".
 

גל צור – מורה לאקרובטיקה

מוטו לחיים:
"עבור העולם אתה עשוי להיות אדם אחד - אבל עבור אדם אחד אתה עשוי להיות העולם" (ד"ר סוס)

חיה ונושמת את עולם האקרובטיקה מגיל 5. התאמנה במסגרת הנבחרת הייצוגית של מזכרת בתיה כ-9 שנים. מלמדת שיעורי אקרובטיקה החל משנת 2011.


 בוגרת תואר ראשון בחינוך ובניהול וכיום סטודנטית ללימודי תואר שני ביעוץ חינוכי באוניברסיטת בן גוריון.

"מאז שאני זוכרת את עצמי עולם ההתעמלות והאקרובטיקה היה חלק בלתי נפרד ממני. בהמשך תחום ההדרכה והחינוך תפסו מקום מאוד מרכזי בחיי. הבנתי מדוע עבודה עם ילדים ובני נוער משמעותית עבורי, מספקת ומסבה לי אושר והנאה. אני מאמינה כי דרך עולם האקרובטיקה אפשר ללמוד ולרכוש מיומנויות שונות וביניהן יציבה נכונה, שיווי משקל, גמישות, קואורדינציה וביטחון עצמי. אני רואה בהדרכה שליחות ומקום בו אני יכולה להיות חלק מתהליך התפתחות אישי ומקצועי של התלמידות והתלמידים שלי".
 


 

השיעורים בסטודיו

  מחול מודרני
  בלט קלאסי
  מחול יצירתי
  פילאטיס
  לתלמידות המסלול
  המקצועי
לפרטים